Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni przed nadmierną prędkością”

11 października 2017 roku w godz. 10:00-14:00 Komenda Miejska Policji w Łodzi wspólnie z Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce Uniwersytetu Łódzkiego organizuje konferencję naukową pod nazwą „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni przed nadmierną prędkością”.

Jak wynika z prowadzonych w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Łodzi statystyk, tylko w 2016 roku na terenie Łodzi miało miejsce 11.167 zdarzeń drogowych, z czego do 2.853 zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Statystyki jednoznacznie wskazują, że blisko 26% zdarzeń drogowych, w tym tych w których giną ludzie, spowodowanych było nadmierną prędkością. Jak uświadomić społeczeństwu zagrożenia związane z przekraczaniem prędkości? Jakie są skutki takiego działania oraz jak zapobiegać takim zdarzeniom? Na te i wiele innych pytań będą starali się udzielić odpowiedzi prelegenci, których działalność zawodowa związana jest z systemami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poszukiwanie rozwiązań tego problemu będzie rozpatrywane także z wykorzystaniem badań naukowych oraz zastosowaniem nowoczesnych zaawansowanych technologii.

Konferencja odbędzie się 11 października 2017 roku w godz. 10:00–14:00 w auli im. prof. Jana Zieleniewskiego (Łódź, ul. Matejki 22/26). Jest ona skierowana m.in. do obecnych i przyszłych kierowców, instruktorów nauki jazdy, nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz szerokiego grona zainteresowanych podnoszeniem bezpieczeństwa na drogach.
 

Pliki do pobrania

  • 651.36 KB
    plakat - zaproszenie
Powrót na górę strony