Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał nieuwagę, ukradł biżuterię i pieniądze – zatrzymany przez policjantów

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez gorzkowickich policjantów, a podejrzanemu o kradzież. Sprawca wykorzystał nieuwagę właścicieli domu wykonujących prace porządkowe na podwórku i okradł ich mieszkanie. Łupem złodzieja padły biżuteria i pieniądze. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Zdarzenie miało swój początek 16 października 2017 roku w godzinach dopołudniowych w jednej z miejscowości w gminie Łęki Szlacheckie. Właściciele domostwa pracowali w ogrodzie kiedy do ich otwartego domu wszedł starszy nieznany mężczyzna. Gdy jeden z właścicieli zauważył nieznajomego, ten natychmiast oddalił się z podwórka. Szybko okazało się także, że nieznajomy ukradł biżuterię i pieniądze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 2.500 złotych. O całej sprawie powiadomili policjantów z komisariatu w Gorzkowicach. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Kiedy jechali we wskazany rejon, w Gorzkowicach zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się rozglądać i w pośpiechu wsiadł do swojej mazdy. Policjanci podczas legitymowania mężczyzny otrzymali także rysopis sprawcy kradzieży. Rozpoznali podejrzewanego. W trakcie przeszukania pojazdu mężczyzny mundurowi znaleźli, ukrytą w wiklinowym koszyku, skradzioną biżuterię a także przedmioty pochodzące z innych przestępstw. Mężczyzna miał  przy sobie większą ilość gotówki. 74-letni mieszkaniec Pabianic został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z mieszkania na terenie powiatu piotrkowskiego i opoczyńskiego. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina i apeluje. Pamiętajmy o zabezpieczeniu swoich domostw a  w kontaktach z osobami obcymi zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony