Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał myśli samobójcze. Po rozmowie z policjantami odstąpił od swojego zamiaru.

Dzięki informacji od zaniepokojonej internautki oraz szybkim działaniom policjantów nie doszło do próby samobójczej. Zdesperowany mężczyzna jest juz po specjalistyczna opieką.

28 października 2017 roku z policjantami skontaktowała się kobieta, która powiadomiła o samobójczych zamiarach swojego znajomego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jeden z jej znajomych na komunikatorze społecznościowym obwieszcza chęć popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast przystąpili do działania, gdyż z każdą chwila rosło ryzyko, że może dojść do tragedii. Działania policjantów z I komisariatu pozwoliły na  ustalenie telefonu desperata. Zastępca dyżurnego tej jednostki nawiązał kontakt z mężczyzną. Z podjętej rozmowy wynikało, że jest on w kiepskiej kondycji psychicznej, spowodowanej problemami osobistymi. Policjant nie tracił kontaktu z mężczyzną i prowadził dialog. Po 70 minutach połączenia telefonicznego rozmówca zgodził się na zaniechanie swoich zamiarów i przyjście do komisariatu. Tam funkcjonariusze otoczyli go opieką i przekazali lekarzom.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów naszych bliskich i znajomych świadczących o kłopotach a w szczególności myślach samobójczych. Szybka informacja przekazana służbom może uratować takiej osobie życie.

Powrót na górę strony