Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZARZUTY I ARESZTOWANIE ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

Policjanci zatrzymali złodziejski duet, który systematycznie kradł w sklepach. Para trafiła do tymczasowego aresztu.

 

31 października 2017 roku kierowniczka jednego z konstantynowskich dyskontów  została powiadomiona przez klientkę, że przed chwilą młody mężczyzna prawdopodobnie ukradł towar ze sklepowej półki. Zaalarmowany pracownik przekazał informację ochroniarzowi, który dzięki właściwej analizie nagrań z monitoringu ustalił wygląd pary potencjalnych sprawców. Ich łupem padły: gumy do żucia, cukierki, tabletki przeciwbólowe o łącznej wartości ponad 2,5 tys. złotych. Pracownik ochrony idąc w kierunku ul. Zgierskiej napotkał 22-letnią mieszkankę Pabianic i o 2 lata starszego kolegę z Łodzi oraz powiadomił policję. Para z łupami stała na przystanku tramwajowym, gdzie pracownik ochrony ujął  duet, jak się później okazało „zawodowych złodziei”.

Kryminalni z konstantynowskiego komisariatu policji po zatrzymaniu sprawców, ustalili że para prowadziła swoją działalność przestępczą od dłuższego czasu - byli już wcześniej notowani za podobne czyny. Funkcjonariusze z Konstantynowa Łódzkiego wykazali kolejne przestępstwa popełnione przez 22-latke i jej 24 letniego wspólnika na szkodę kilku sklepów na terenie Łodzi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił nie tylko na postawienie zarzutów ale również na wystąpienie pabianickiej prokuratury z wnioskami o areszt.

Decyzją sądu z 2 listopada 2017 roku  podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, ze za swoje czyny odpowiedzą w warunkach recydywy.

Powrót na górę strony