Wjechał w maszynę - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał w maszynę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 2 listopada 2017 roku, po godzinie 6.00 w miejscowości Wygwizdów, gmina Przedbórz.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 39- letni kierujący skodą jadąc w kierunku Przedborza wyjeżdżając zza wzniesienia uderzył w leśną maszynę – forwarder jadącą w tym samym kierunku. Przy czym maszyna ta nie miała tylnego oświetlenia. 39 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. 25 – letni kierujący pojazdem wolnobieżnym nie odniósł obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają, który z kierowców i w jakim stopniu przyczynił się do zaistnienia tego zdarzenia.

Na kanwie tego wypadku, policjanci apelują do właścicieli maszyn i pojazdów rolniczych o właściwe ich oświetlanie, sprawdzanie stanu technicznego oraz o ostrożność i rozwagę podczas kierowania tymi pojazdami. Przypominamy, że nieoświetlone pojazdy stwarzają zagrożenie dla kierujących nimi oraz innych użytkowników dróg.