Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Widzą i reagują !

Coraz częściej kierowcy widząc niepewnie zachowanie innych kierujących powiadamiają policję, która eliminuje nietrzeźwych z ruchu.

 

9 grudnia 2017 roku około godziny 14.30  mężczyzna  jadący oplem astra od strony Warty do Sieradza zauważył jadącego przed nim forda focusa. Kierujący tym pojazdem jechał zygzakiem co chwilę łapiąc pobocze. Świadek widząc taki „styl” jazdy powiadomił o sytuacji policję. Oba pojazdy dojechały do Sieradza, gdzie ford na czerwonym świetle skręcił w ulicę Sarańską. W tym samym momencie spod jego maski zaczęła się wydobywać para wodna. Wtedy samochód zjechał na pobocze. Zza kierownicy wysiadł mężczyzna, który przez kilka chwil usiłował podnieść maskę samochodu. W tym czasie nadjechali wezwani wcześniej policjanci. Przeprowadzone badanie wykazało, że 58 – letni mężczyzna miał 2.2 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia około godziny 21.00 na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Al. Pokoju w Sieradzu. Kierujący mercedesem skręcał z ulicy Jana Pawła II w lewo w ulicę Al. Pokoju. W tym samym momencie z ulicy Al. Pokoju w Jana Pawła II skręcał samochód ford. Jednak jego kierowca najpierw wjechał prawie na środek skrzyżowania po czym dopiero zaczął wykonywać manewr skrętu w prawo. Jednocześnie przodem uderzył w mercedesa. Pomimo tego nie zatrzymał pojazdu tylko odjechał w kierunku ronda. Kierowca mercedesa zawrócił i zaczął gonić uciekiniera. Pościg zakończył się na ulicy Sarańskiej gdzie ford się zatrzymał. Zza kierownicy chwiejąc się wysiadła kobieta. Nie zdążyła oddalić się od pojazdu gdyż nadjechała policja. Przeprowadzone badanie wykazało u 59 – letniej mieszkanki Sieradza prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Obu nietrzeźwym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

 

 

 

Powrót na górę strony