Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby uratował ludzkie życie

Na co dzień policjant – technik kryminalistyki, prywatnie mąż i ojciec. W czasie wolnym od służby uratował młodą kobietę. 15-latka upadła na ulicy i straciła przytomność – on udzielił pierwszej pomocy.

14 grudnia 2017 roku w godzinach popołudniowych policjant wraz z rodziną przechodził ulica Konopnickiej. W pewnym momencie idąca przed parą młoda kobieta straciła przytomność i upadła na ulicę. Funkcjonariusz bez chwili zastanowienia sprawdził czynności życiowe dziewczyny i przeniósł do pobliskiego punktu gastronomicznego. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. 15-latka trafiła pod opiekę lekarzy. Jak się okazało u młodej piotrkowianki wykryto poważna wadę serca, co było przyczyna utraty przytomności. To właśnie natychmiastowa reakcja aspiranta prawdopodobnie uratowała życie kobiety.

Podziękowania od pokrzywdzonej zamieszczone na jednym z portali społecznościowych:

„Chciałam pozdrowić i podziękować parze która uratowała mi życie jak zemdlałam na ulicy i zaprowadziła do pizzerii po czym trafiłam do szpitala. Jestem wam ogromnie wdzięczna, gdyby nie wy byłabym już na drugiej stronie bo wykryto poważną wadę serca. Oby więcej takich ludzi było, nie przechodźcie obojętnie!

Powrót na górę strony