Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje! To nie tylko liczby, to dramaty całych rodzin

W ciągu trzech dni 22,23 i 24 grudnia 2017 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci interweniowali w związku z 37 wypadkami, w których ranne zostały 44 osoby a 3 poniosły śmierć. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 58 potencjalnych zabójców na drodze - nietrzeźwych kierujących.


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w wigilię Bożego Narodzenia, tj. 24 grudnia 2017 roku około godziny 17.30  na drodze powiatowej w miejscowości Marcelów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 56-letni kierujący daewoo matiz, będąc w stanie nietrzeźwości ( badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie) , stracił panowanie nad pojazdem. Doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku audi A4 kierowanym przez 36-latka . W wyniku wypadku  ranne zostały trzy osoby z matiza ( kierujący i dwoje pasażerów). Niestety 56-letnia pasażerka kierowanego przez nietrzeźwego mężczyznę daewoo zmarła w szpitalu. Pomocy medycznej wymagały także dwie nieletni pasażerki audi.

Przypominamy, że za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku śmiertelnego grozi kara  nawet 12 lat pozbawienia wolności. Świętując wspólnie przy stole nie pozwólmy aby ktokolwiek kto spożywał alkohol wsiadł później za kierownicę. To nasza wspólna odpowiedzialność a o nieodwracalną w skutkach tragedię jak widać nie trudno.

Przed nami wspólne świętowanie i powroty do domów. Nie zwiększajmy tych statystyk bo za każdą liczbą kryją się tragedie całych rodzin.

Powrót na górę strony