Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Poddębic zatrzymał pijanego kierowcę

Służba dzielnicowego to nie tylko obchód rejonu służbowego ale przede wszystkim pomoc i sprawna reakcja w każdych sytuacjach także drogowych. Dzięki takiej właśnie reakcji pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu.

7 stycznia 2018 roku po godzinie 23.00 asp. szt. Grzegorz Śmiechowski otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Dzielnicowy nie zlekceważył tego zgłoszenia tylko pojechał we wskazane miejsce. Patrolując teren trasy K72 w okolicy miejscowości Praga, zauważył samochód osobowy marki Hyunday, którym podróżował 57-letni mieszkaniec Lipna. Podejrzewając, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości zatrzymał mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas kontroli 57-latek odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu żądając pobrania krwi. W związku z tym mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poddębicach, gdzie dokonano zabiegu. Po pobraniu krwi kierujący hyundayem stwierdził, że jednak wyraża zgodę na poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 57-latek miał 2,14 promila. Sprawca został zatrzymany. Samochód którym podróżował odholowano na parking policyjny a mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna (tel.: 43 678-94-11, 997 lub 112) gdzie można bezpośrednio zgłaszać informacje. Takie zgłoszenia można także przekazać za pośrednictwem działającej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub bezpośrednio do dzielnicowego danego rejonu służbowego.

 

 Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP w Poddębicach asp. sztab. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)                                                              

                  

                       

Powrót na górę strony