Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

Policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o podstawowych zasadach i apelującą do osób mających codzienny kontakt z seniorami o wyczulanie ich na zagrożenia podczas zwykłych rozmów w myśl zasady „Kropla drąży skałę” :)

 

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych policjanci systematycznie podejmują różne działania edukacyjne zwiększające świadomość tych osób co do różnych zagrożeń,  także w ruchu drogowym. Rozmawiamy z seniorami w kościołach, podczas spotkań Uniwersytetu III Wieku , w trakcie wizyt w domach dziennego pobytu, domach pomocy społecznej, centrach aktywnego seniora, w radach osiedli, spółdzielniach mieszkaniowych ale także w rozmowach przeprowadzanych bezpośrednio na ulicy.

Funkcjonariusze wyczulają na działania złodziei kieszonkowych oraz przestępców działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Uczą jak postępować aby nie stać się ofiarą a także jak zachować się i co zrobić gdy już do tego dojdzie. Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań jest pierwsza pomoc. Mundurowi pokazują jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie. Funkcjonariusze często prezentują bardzo podstawowe techniki samoobrony. Uczą w jaki sposób seniorzy mogą się bronić przed napastnikiem, który np. chce wyrwać im torebkę. Zawsze istotnym  punktem jest bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym. Zwracamy  uwagę na właściwe poruszanie się po drodze zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Policjanci przypominają zawsze jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności  noszenia elementów odblaskowych, które ratują życie.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Policja już kolejny raz apeluje o rozwagę przy tego typu połączeniach telefonicznych. Pamiętajmy, że oszuści wbrew pozorom wykorzystują podobne, wielokrotnie sprawdzone legendy. Najczęściej podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje chwilowego wsparcia finansowego gdyż został zatrzymany przez policję. Inną często stosowaną legendą jest podawanie się za policjanta. W tym przypadku oszuści wciągają ofiarę w działania policyjne, które mają na celu złapanie oszustów, ale potrzebują do tego „przynęty” w postaci pieniędzy, czym większej kwoty tym lepiej.

- Pamiętajmy, że policja NIGDY nie posługuje się w swoich działaniach pieniędzmi osób postronnych i takowych nie żąda.

- W przypadku rozmowy z „policjantem” zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997 i potwierdzić słowa „oficera”.

- Pamiętajmy, żeby zawsze przy tego typu telefonach samemu oddzwonić do członka rodziny na jego numer telefonu i potwierdzić wcześniejszą rozmowę.

- Oszuści zawsze starają się aby ofiara nie rozłączyła się i była z nimi cały czas w kontakcie telefonicznym. W ten sposób starają się zabezpieczyć przed ewentualnym sprawdzeniem przez ofiarę ich legendy.

Policja zwraca się z apelem do rodzin starszych osób, aby jak najczęściej przy rodzinnej wizycie u babci czy dziadka przypominać im o tego typu oszustach. Można wręcz przy ich telefonie położyć kartkę z instrukcją postępowania lub tylko napisem – UWAŻAJ NA OSZUSTÓW.

 

KAŻDA KOMENDA POLICJI WOJ. ŁÓDZKIEGO PRZYGOTOWAŁA COŚ DLA BABĆ I DZIADKÓW !  Więcej na stronach KPP/KMP/

 

KPP RADOMSKO

Serdecznie zapraszamy  babcie i dziadków wraz z wnukami na lodowisko miejskie przy ulicy L.Czarnego 22 w Radomsku, gdzie w godzinach 12.00 - 13.30 policjanci wraz z pracownikami magistratu będą przeprowadzać konkursy dla najmłodszych oraz udzielać porad w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów. Wiodącą tematyką konkursów dedykowanych najmłodszym będzie bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

http://radomsko.policja.gov.pl/era/informacje/21768,Dzien-babci-i-dziadka.html

 

KMP ŁÓDŹ

http://lodz.policja.gov.pl/eld/komunikaty-1/aktualnosci/21820,Policjanci-spotkali-sie-z-lodzkimi-seniorami.html

 

22 STYCZNIA-  godz. 11:00-spotkanie z seniorami:

-w Domu Dziennego Pobytu ul. Kościuszki 29

-w „Domu Międzypokoleniowym Bednarska” przy ul. Bednarskiej 15A

-godz. 13:00- w Sali 130 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi –spotkanie z seniorami z Uniwersytetu III wieku z Politechniki Łódzkiej

-godz. 13:00- spotkanie z seniorami w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Krzemienieckiej 7/9

 

 

KPP TOMASZÓW MAZOWIECKI

http://tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl/etm/informacje/21745,Dzien-Babci-i-Dziadka-z-policyjna-akcja.html

19 STYCZNIA – godz.. 10:00- w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Maz. Spotkanie z seniorami ze Stowarzyszenia seniorów: Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet III-go wieku, Klub Seniora 50 plus, Pasja, Słoneczna Jedynka, Niezapominajki, Przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej 1,2,3 ( łącznie około 170 osób)

 

KPP ŁOWICZ

http://lowicz.policja.gov.pl/?serwis=elc&dzial=informacje&id=21737
spotkania z seniorami podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach:
19, 22, 23, 25, 26 stycznia w łowickich przedszkolach - przekazywanie ulotek z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa osób starszych
 

KPP BRZEZINY -

w dniach od 19 do 26 STYCZNIA- AKCJA „BABCIU, DZIADKU ŚWIEĆ NAM PRZYKŁADEM” – ok.1600 odblasków do przekazania seniorom podczas akademii organizowanych w przedszkolach na terenie pow. brzezińskiego.

 

 

KPP PABIANICE

18 STYCZNIA- godz. 14:30- spotkanie z seniorami w Domu Kultury ul. Orla/Cicha

-przekazywanie odblasków oraz kartek z życzeniami i poradami dla babci i dziadka

 

22 STYCZNIA- godz. 9:30 w Pabianickim Centrum Seniora-spotkanie profilaktyczne z seniorami, przekazywanie odblasków i kratek z życzeniami

 

KPP ŁÓDŹ WSCHÓD

 

Dzielnicowi będą uczestniczyli w akademiach organizowanych w szkołach podstawowych, w związku z dniem babci i dziadka, i przekazywali porady dotyczące bezpieczeństwa

 

KPP KUTNO

 

22 stycznia- w GOPS-ie w Kutnie w świetlicy miejskiej –spotkanie z seniorami

23 stycznia- godz. 15:30 w Przedszkolu Miejskim nr 16 w Kutnie –spotkanie z seniorami podczas akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

KPP PAJĘCZNO

 

12 stycznia –było przeprowadzone spotkanie z seniorami z okazji ich święta w Urzędzie Gminy w Strzelcach Wielkich  w Sali konferencyjnej

 

KPP ZDUŃSKA WOLA

 

17 stycznia- w Klubie seniora- spotkanie z seniorami

19 stycznia- podczas targu dzielnicowi będą rozdawali ulotki przeznaczone dla osób starszych z poradami jak uniknąć niebezpieczeństw

 

KPP ŁĘCZYCA

 

23 STYCZNIA-w Piątku w Szkole Podstawowej –spotkanie profilaktyczne z seniorami

 

KPP PODDĘBICE

http://poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=21680

W ramach zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka,w dniu 18 stycznia 2018 roku o godz. 11.00  policjanci (zespół ds nieletnich i dzielnicowy) z Poddębic spotkają się z pensjonariuszami Domu Samopomocy w Czepowie aby przekazać ważne informacje na temat potencjalnych zagrożeń (oszustwa na wnuczka, pieszy itp)

KPP ŁASK

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzielnicowi będą uczestniczyli w okolicznościowych akademiach organizowanych w w przedszkolach i szkołach podstawowych, podczas których będą przekazywali porady dotyczące bezpieczeństwa. W dniu 18 stycznia podczas targu dzielnicowi będą rozdawali ulotki z poradami jak uniknąć niebezpieczeństw.

 

KPP RAWA MAZOWIECKA

19 stycznia- spotkania w przedszkolach i szkołach podstawowych prowadzone przez dzielnicowych odnośnie bezpieczeństwa osób starszych w związku z organizowanymi apelami okolicznościowymi.

 

KPP ZGIERZ

18 stycznia 2017 r. godz. 14:00  Dom Dziennego Pobytu WRZOS w Aleksandrowie Łódzkim-  spotkanie profilaktyczne z seniorami
19 stycznia 2017 r. godz.  11:00  Dom Pomocy Społecznej Zgierz ul. Chełmska 16- spotkanie profilaktyczne z seniorami
24 styczeń 2017 i 26 stycznia 2017  w Szkole Podstawowej w Grotnikach –spotkanie z seniorami podczas akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka
2 luty 2017 r. spotkanie z seniorami Uniwersytetu III wieku w Zgierzu
KPP Łask
W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzielnicowi będą uczestniczyli w okolicznościowych akademiach organizowanych w w przedszkolach i szkołach podstawowych, podczas których będą przekazywali porady dotyczące bezpieczeństwa. W dniu 18 stycznia podczas targu dzielnicowi będą rozdawali ulotki z poradami jak uniknąć niebezpieczeństw.

 

KMP w SKIERNIEWICACH

z okazji święta babci i dziadka 18 stycznia o godzinie 16.00 policjanci zajmujący się prewencją kryminalną przeprowadzą spotkanie w Klubie Seniora „ARKA”, który mieści się w siedzibie CKiS, przy ul. Reymonta w Skierniewicach. Policjanci będą rozmawiać z seniorami o zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wskazywać będą zagrożenia oraz sposoby ich uniknięcia. Uczestnicy spotkania na zakończenie otrzymają opaski odblaskowe.

KPP WIELUŃ

http://wielun.policja.gov.pl/?serwis=ewi&dzial=informacje&id=21811

na terenie KPP Wieluń w dniach 22-23 stycznia zaplanowano spotkania dzielnicowych i profilaktyka w Przedszkolu nr 2 i 3 w Wieluniu, w Ożarowie i Pątnowie

KMP W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

18.01.2017 roku spotkanie dzielnicowych z seniorami z Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim ul. Wojska Polskiego.

http://piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/ep/informacje/21696,Policjanci-w-trosce-o-bezpieczenstwo-seniorow.html

KPP W OPOCZNIE

22.01- Przedszkole nr 4 Opoczno
24 .01. Przedszkole nr 4 Opoczno
24 Przedszkole nr 6 Opoczno

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Powrót na górę strony