Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wirtualne" kasyno- zlikwidowane

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie weszli w posiadanie informacji, z których wynikało, że w jednym z budynków handlowych w Opocznie znajduje się prawdopodobnie nielegalny punkt gier hazardowych.

  Z dotychczasowych ustaleń policjantów oraz  Urzędu Celnego  z Piotrkowa Tryb. wynika, że chętni za  uiszczeniem odpowiedniej  opłaty, mogli wykupić bitcoiny tzw. wirtualną walutę i za jej pomocą  grać w nielegalnych internetowych grach hazardowych .  Właściciel  nie tylko udostępniał sprzęt komputerowy ale także, by klient czuł się komfortowo wyposażył salon w  profesjonalne fotele do masażu relaksacyjnego całego ciała.  Pracownik punktu posiadał także niezbędne do nielegalnego procederu akcesoria. Cały sprzęt zastany na miejscu został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Piotrkowa Trybunalskiego do dalszych szczegółowych badań. Zabezpieczono także pieniądze w kwocie około 1600 złotych, specjalne paragony z kodami QR  umożliwiającymi logowanie do  nielegalnych kasyn i do  zasilenia konta gracza wirtualną walutą.

Jeśli podejrzenia  śledczych zostaną potwierdzone  osobie odpowiedzialnej za uruchomienie całego procederu grozi grzywna w wysokości  miliona złotych za każdy udowodniony  nielegalny automat  w tym przypadku  za połączenie  z nielegalnym kasynem  lub  odpowiedzialność karna za posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

asp. szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony