Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skontrolowali blisko 2 i pół tysiąca tirów

Jak ogromnym zagrożeniem na drodze jest tir kierowany przez znajdującego się pod wpływem alkoholu kierowcę nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podczas trwających wzmożonych kontroli policjanci sprawdzili tylko w ciągu jednego dnia 2475 pojazdów ciężarowych. W dwóch przypadkach zawodowi kierujący prowadzili na podwójnym gazie.

5 lutego 2018 roku o godzinie 6:00 patrole policyjne na terenie całego województwa łódzkiego rozpoczęły kontrolę kierowców samochodów ciężarowych, skupiając się głównie na drogach dojazdowych do centrów logistycznych oraz drogach wylotowych z miasta. Działania policjantów zakończyły się o godzinie 22:00.

W tym czasie policjanci dokonali kontroli stanu trzeźwości blisko 2 i pół tysiąca kierowców ciężarówek. Wśród skontrolowanych ujawnili dwóch, który znajdowali się pod wpływem alkoholu. W godzinach dopołudniowych, na DK 91 w Woli Bykowskiej w powiecie piotrkowskim, w pobliżu węzła łódzkiego wpadł  kierujący renault master. 65 -letni piotrkowianin  miał około promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ma też zatrzymane prawo jazdy.Piotrkowscy stróże prawa skontrolowali w tym dniu 140 kierujących tirami.

Na terenie powiatu wieluńskiego policjanci skontrolowali stan trzeźwości 127 kierowców ciężarówek. W miejscowości Dąbrowa o godz. 07:40 ujawnili  kierującego pojazdem ciężarowym iveco, 45- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który wsiadł za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania samochodem po użyciu alkoholu. Sąd może zatrzymać prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
Podobne działania będą prowadzone cyklicznie

 

  • Policjant kontroluje pojazd i kierującego.
  • Samochód ciężarowy na drodze. Policjant stoi przy samochodzie.
Powrót na górę strony