Śmiertelny wypadek na drodze W708 - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na drodze W708

6 lutego 2018 roku około 19:00 na drodze wojewódzkiej W-708 w miejscowości Brzeziny doszło do groźnego wypadku w wyniku którego zginął 25-latek. Policjanci apelują o zachowanie ostrożność podczas korzystania z dróg.

Jak wstępnie ustalono kierujący seatem ibizą 25-letni mieszkaniec Brzezin, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych dotąd przyczyn, wjechał w tył samochodu ciężarowego marki MAN kierowanego przez 48-letniego mieszkańca gminy Brzeziny. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący seatem po godzinnej reanimacji zmarł na miejscu. Brzezińscy policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności wypadku. Ponadto na czas usuwania skutków zdarzenia drogowego policjanci komendy powiatowej  w Brzezinach zorganizowali objazdy. Ruch na drodze wojewódzkiej W 708 przywrócony został tuż po północy.  Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzezinach.  

 

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci apelują:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i pasażerów, których przewozimy – korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, fotelików i podkładek, które ratują życie.

Nie przeceniajmy własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.