Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na torach

Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na torach kolejowych w Zduńskiej Woli. 50-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Do zdarzenia doszło 18 lutego 2018r około godziny 16:00 na torach kolejowych w pobliżu ul. Torowej w Zduńskiej Woli. Wstępnie ustalono, że 50-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym, dostał się wprost pod nadjeżdżający od strony Sieradza pociąg osobowy relacji Poznań - Łódź Kaliska. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tego zdarzenia.

PAMIĘTAJMY:

  • Pociąg jest szerszy od rozstawu szyn około 1 metra z każdej strony. Jest to szczególnie ważne dla pieszych, którzy powinni zachować bezpieczną odległość od przejeżdżających pociągów.
  • Pociągi towarowe nie jeżdżą o stałych porach, a rozkłady jazdy pociągów pasażerskich ulegają zmianie. Zawsze należy spodziewać się pociągu na każdym skrzyżowaniu drogi i linii kolejowej.
  • Dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg jest zawsze bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.
  • Nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Pociągi nie mogą się zatrzymać na tyle szybko, aby uniknąć kolizji.
  • Jeżeli widać jakiekolwiek elementy infrastruktury kolejowej (tory, rozjazdy) zawsze trzeba zakładać, że są one eksploatowane nawet jeśli pozornie wyglądają na opuszczone.
  • Pamiętaj, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.
  • Bądź czujny na terenie kolejowym. Nie czytaj, nie miej słuchawek w uszach, które mogą zagłuszać odgłosy zbliżającego się pociągu; elementy infrastruktury kolejowej nie są miejscem do zabawy lub wypoczynku.
Powrót na górę strony