SpoKREWnieni służbą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

SpoKREWnieni służbą

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego łódzcy policjanci włączyli się w akcję „spoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zbiórki przeprowadzone zostały w Łodzi oraz kilku miastach powiatowych województwa łódzkiego.

Pierwsza akcja zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” przeprowadzona została w marcu 2017r. wśród pracowników ŁUW w Łodzi oraz zespolonych służb, straży i inspekcji wojewódzkich. Została zainaugurowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca – w  święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Podczas dwóch dni akcji zebrano wówczas blisko 30 litrów krwi.

W tym roku zbiórka krwi została przeprowadzona 7 marca 2018r. w mobilnym punkcie poboru na Pasażu Schillera w Łodzi. Zbiórkę przeprowadzili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Na miejscu zbiórki pojawił się Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau. Obecni byli także szefowie służb mundurowych: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł.insp. Wojciech Włodarczyk, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st.bryg. Jarosław Wlazłowski, Szef Wojewódzkiego Stabu Wojskowego w Łodzi płk. Jarosław Wasilewski. Tego dnia zgłosiło się 50 osób chętnych do oddania krwi. Po badaniach zakwalifikowało się 29 osób, które łącznie oodały 14 litrów krwi. Jednym z pierwszych krwiodawców był insp. Andrzej Łapiński szef łódzkiego garnizonu policji. Krew oddawali policjanci, strażacy, żołnierze ale także osoby cywilne. Kolejną zbiórkę przeprowadzono 21 marca 2018r również w Pasażu Schillera w Łodzi. Tym razem do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiło się 25 osób. Niestety po wstępnym wywiadzie medycznym do oddania krwi zakwilifikowano jedynie 9 osób. Pozostali zostali odrzuceni z powodu świeżo przebytych infekcji. Tego dnia zebrano 5 litrów krwi. Zbiórki krwi przeprowadzono także na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, w Poddębicach, Tomaszowie Mazowieckim i Koluszkach.

Łącznie w ramach akcji "spoKREWnieni służbą" zebrano w województwie łódzkim ponad 26 litrów krwi.

http://www.poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=23393

http://www.lodz-wschod.policja.gov.pl/elw/informacje/24208,Koluszkowscy-policjanci-spoKREWnieni-sluzba.html