Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIV Turniej z Wychowania Komunikacyjnego Zielone Światło dla Przedszkolaka

03 marca 2018 roku wieluńscy policjanci na czele z pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu kom. Robertem Baryłą uczestniczyli XIV Turnieju z Wychowania Komunikacyjnego Zielone Światło dla Przedszkolaka. Całość przedsięwzięcia przebiegała pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo” w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Organizator turnieju, Publiczne Przedszkole nr 3 zapewniło przedszkolakom poprzez zabawę możliwość utrwalenia oraz poszerzenia wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Patronat nad całym przedsięwzięciem objęli Burmistrz Miasta Wielunia  Paweł Okrasa oraz pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu kom. Robert Baryła.  W turnieju wzięło udział 11 drużyn z przedszkoli nr 1, 2, 3 i 4 w Wieluniu  oraz oddziałów przedszkolnych z  Kurowa, Turowa, Sieńca, Rudy, Bieniądzic, Masłowic i Gaszyna. Organizatorzy zapewnili uczestnikom udział  w konkurencjach sportowych,  w których trzeba było wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym  oraz sprawnością fizyczną.

Zmagania konkursowe przebiegały  pod czujnym okiem jury, w którego składzie zasiedli m.in. przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, WORD-u w Sieradzu, fundacji „Bezpieczna Droga”.  Dzieci w trakcie turnieju wykazały się dużą  wiedzą na temat prawidłowego zachowania na przejściu  dla pieszych, jak również znajomością znaków drogowych oraz numerów alarmowych.  

Połączenie zabawy, nauki i zdrowej rywalizacji sportowej dostarczyło dzieciom wiele emocji. Dzieciom kibicowały zgromadzone na trybunach hali WOSiR  ich rodziny.  W trakcie turnieju policjanci zwracali się zarówno do przedszkolaków jak i dorosłych podkreślając jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Mówili o tym jak powinni zachowywać się na drodze tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jak ważne są elementy odblaskowe, które mogą ratować ludzkie życie. Każde dziecko otrzymało od WORD-u  opaski odblaskowe. Dzieci były  jak zwykle fantastycznie przygotowane, pokazały, jak rywalizując można  również zdobywać wiedzę .

W trakcie turnieju odbył się  pokaz akcji gaśniczej przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej w Wieluniu. Ponadto  ratownik medyczny Sebastian Jasiński zaprezentował  udzielanie pomocy przedmedycznej.

Gośćmi specjalnymi turnieju byli egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu, którzy zademonstrowali licznie zgromadzonej publiczności symulator dachowania oraz dali dorosłym możliwość, dzięki alko i narkogoglom, poczuć co znaczy być w stanie nietrzeźwości lub po życiu narkotyków,  zupełnie na trzeźwo.

Turniej poprowadził asp. sztab. Waldemar Kozera z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Powrót na górę strony