Odpowie za serię włamań - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za serię włamań

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez opoczyńskich policjantów. 33 latek okradał piwnice w blokach. Wpadł po tym jak włamał się do jednego ze sklepów na terenie Drzewicy. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej komendy policji, wspólnie z drzewickimi dzielnicowymi wytypowali, a następnie zatrzymali 33-latka podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie Drzewicy.  Z ustaleń śledczych wynika, że   na przestrzeni 14 miesięcy włamywał się on do piwnic i garaży na terenie Drzewicy. Łupem złodzieja padały elektronarzędzia, ale także przedmioty gospodarstwa domowego, sprzęt sportowy, kosiarki, naczynia do gotowania oraz szereg drobnych przedmiotów. Dodatkowo w wyniku  przestępczego procederu na początku marca 2018 roku, 33-latek doprowadził do zaprószenia ognia i w konsekwencji pożaru, w jednym z okradanych przez siebie garaży. Tu straty  zostały wycenione na ponad 25 tysięcy złotych.

Do lutego 2018 roku, mężczzyna włamywał się  jedynie do piwnic i garaży na jednym z drzewickich osiedli. Przełom w sprawie nastąpił 5 marca 2018 roku, kiedy to opoczyńska policja została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Drzewicy. Tym razem łupem złodzieja padała gotówka oraz papierosy na kwotę ponad 1200 złotych.  Kryminalni analizowali zdarzenie i doszli do wniosku, że metoda, którą posługiwał się złodziej  jest bardzo podobna do działania włamywacza do piwnic. Wspólnie z dzielnicowymi z terenu Drzewicy analizowali zebrane w sprawie informacje i wytypowali osobę, która mogłaby w ich ocenie mieć coś wspólnego z serią włamań. Policjanci ustalili dane podejrzewanego oraz miejsce jego zatrudnienia. Okazało się, że i tym razem doskonałe rozpoznanie w środowisku lokalnym dało pożądane efekty. W zakładzie, w którym był zatrudniony 33-latek, w jego szafce pracowniczej policjanci ujawnili i zabezpieczyli cześć skradzionych ze sklepu papierosów, oraz  dwie działki amfetaminy. Podjęte w sprawie przeszukania różnych miejsc, w których podejrzany przechowywał skradzione łupy pozwoliło na  potwierdzenie, że jest on też sprawcą serii włamań do piwnic. Policjanci odzyskali część  skradzionego mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.  Za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień