Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. W Czarnocinie zginęła 37-letnia rowerzystka potrącona przez samochód osobowy.

Do zdarzenia doszło 10 marca 2018r o godz. 14.20 w miejscowości Czarnocin na ul.Głównej. Za wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego kierująca rowerem wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod koła samochodu toyota kierowanego przez 57-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Na skutek zderzenia rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Kierowca toyoty był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalali świadków zdarzenia. Zwłoki kobiety oraz pojazdy zabezpieczono do dalszych badań. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają piotrkowscy policjanci.

Policjanci przypominają!

Rowerzyści tak jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W konfrontacji z samochodem nie mają żadnych szans. Podobne wypadki zazwyczaj mają tragiczny finał. Dlatego tak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na odzieży oraz właściwe zachowanie na drodze. Nie respektowanie pierwszeństwa przejazdu lub nagłe niesygnalizowane manewry mogą doprowadzić do tragedii na drodze.  

Powrót na górę strony