Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy udzielił pomocy bezdomnemu

Policjanci z Poddębic podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych prowadzą wzmożone kontrole pustostanów. Po raz kolejny zdecydowana postawa dzielnicowego uratowała bezdomnego przed wychłodzeniem. Gdyby nie pomoc policjanta 30-latek mroźną noc spędziłby w opuszczonym budynku.

16 marca 2018 roku w godzinach popołudniowych dzielnicowy zaniepokojony ujemną temperaturą oraz opadami śniegu ponownie skontrolował  miejsca .w których mogły przebywać osoby bezdomne. I tym razem intuicja nie zawiodła mundurowego. W opuszczonym budynku znalazł mężczyznę. Kloszard  miał na sobie jedynie letnią kurtkę, zniszczone spodnie oraz półbuty. Trząsł  się z zimna, od kilku dni nie jadł, planował spędzić najbliższą noc w ruinach pustostanu. Mieszkaniec powiatu odmówił pomocy medycznej, lecz policjanci nie pozostawili mężczyzny bez pomocy. Najpierw ogrzali w radiowozie, a następnie przekazali pod opiekę fundacji, która na terenie powiatu poddębickiego zajmuję się osobami bezdomnymi oraz nieporadnymi życiowo.

 

Pamiętajmy!

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112

 

p.o. oficer prasowy KPP w Poddębicach sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel 695-406-267

 

Powrót na górę strony