Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyła się akcja „Wielkanoc 2018”

Na drogi województwa łodzkiego wyjechało mnóstwo patroli by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Podczas tegorocznej akcji łódzcy policjanci wykorzystali również policyjny śmigłowiec. Z jego pokładu nie tylko ujawniali wykroczenia w ruchu drogowym, ale również sprawdzali przepustowość głównych szlaków komunikacyjnych. Od 30 marca do 2 kwietnia 2018 roku włącznie na terenie woj. łódzkiego doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby a 45 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 260 kolizjach, zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących.

Przypomnijmy :wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął 63- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do zdarzenia doszło 31 marca 2018 roku o godz. 12:30 w Wieluniu na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Przemysłową.  Według wstępnych ustaleń kierujący seatem ibiza 63- latek wyjeżdżał z  podporządkowanej ul. Przemysłowej  na ul Warszawską,  wtedy to doszło do zderzenia z jadącym od strony Bełchatowa samochodem alfa romeo, którym kierował 29- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. W wyniku  wypadku  63- latek , poniósł śmierć na miejscu. Podróżująca z nim  60-  letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego oraz  29- latek kierujący samochodem alfa romeo z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do wieluńskiego szpitala. Kierowca alfa romeo w chwili wypadku był trzeźwy.  Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

 

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Plecka Dąbrowa. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

2 kwietnia 2018 roku około godz. 21.00 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Plecka Dąbrowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem audi 37-letni mieszkaniec powiatu łowickiego potrącił pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Pod nadzorem prokuratora policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

POLECAMY !

http://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/24249,Policjanci-podsumowali-dzialania-Bezpieczny-weekend-Wielkanoc-2018.html

http://piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/ep/informacje/24258,Podsumowanie-akcji-Wielkanoc-2018quot.html

http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=24241

Powrót na górę strony