Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł na kradzieży czekolady

Szybka reakcja policjanta Oddziału Prewencji Policji w Łodzi doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży. Funkcjonariusz Kompanii II Prewencji w czasie wolnym od służby wykazał się czujnością, uniemożliwiając ucieczkę złodziejowi sklepowemu.

 

Zjawisko kradzieży sklepowych jest narastającym problemem, naraża na duże straty właścicieli, a nie ujęty na gorącym uczynku kradzieży sprawca podejmuje kolejne jej próby.

Funkcjonariusz Kompanii II Prewencji, 23 kwietnia 2018 roku, w czasie wolnym od służby ok. godz. 17:30, robiąc zakupy w jednym z supermarketów w Pabianicach zauważył, jak nieznany mężczyzna kradnie, a następnie próbuje uciec ze sklepu z towarem, za który nie zapłacił. Funkcjonariusz ruszył w pościg za nieuczciwym klientem, a chwilę później ujął go i obezwładnił. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano 18 - latka.

W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskane czekolady  o wartości 150 złotych powróciły do sklepu.

Zachowanie aspiranta sztabowego Krzysztofa Pietrzaka na miejscu zdarzenia i odpowiednie zareagowanie w zaistniałej sytuacji powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnych.

Powrót na górę strony