Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes

Tomaszowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali aż trzy osoby za posiadanie narkotyków. Łącznie zostało zabezpieczone aż 95,5 gramów marihuany i 30 gramów mefedronu. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu tomaszowskiego, usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

28 kwietnia 2018 po 23-ciej w centrum Tomaszowa Mazowieckiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra, którego tor jazdy wskazywał na to, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków. Podjęli kontrolę osoby oraz pojazdu. Policjant kontrolujący wyczuł wydobywającą się z samochodu charakterystyczną woń marihuany. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szczegółową kontrolę kierowcy oraz jego samochodu. Po wstępnych czynnościach i przesłuchaniu zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 27-latek z powiatu tomaszowskiego. Za posiadanie łącznie ok. 68 gramów  narkotyków,  grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie zatrzymano także prawo jazdy i dodatkowo przedstawiono zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 27 kwietnia 2018 roku po godzinie 20:00 w Tomaszowie Maz. Podczas jednej z interwencji domowych funkcjonariusze policji skontrolowali dwóch mężczyzn i kobietę. U jednego z nich tj. 21-latka, ujawnili 0,5 grama netto marihuany. Grozi mu za to przestępstwo do 3 lat więzienia.

 

25 kwietnia 2018 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymali 27 letnią mieszkankę powiatu tomaszowskiego, która posiadała przy sobie narkotyki. W wyniku podjętych wobec niej czynności, a także przeszukania w jej domu, znaleziono i zabezpieczono 27 gramów mefedronu i 30 gramów marihuany. Kobieta usłyszała zarzuty posiadania substancji odurzających, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony