Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

22 maja 2018 roku zduńskowolscy policjanci zatrzymali 63-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zduńskowolanin na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. W związku z recydywą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło 22 maja 2018 r. po godzinie 14:00 w jednym ze sklepów w Zduńskiej Woli. Wtedy to sprawca, po awanturze wywołanej ze sprzedawczynią, ukradł butelkę oleju kukurydzanego. Kiedy za złodziejem ze sklepu wybiegła próbująca interweniować ekspedientka, wówczas mężczyzna zareagował dalszą agresją i grożąc jej pobiciem uciekł. Skierowani niezwłocznie na miejsce zdarzenia mundurowi zostali poinformowani przez dyżurnego komendy, że ten sam mężczyzna awanturuje się w innym sklepie. Policjanci natychmiast dojechali pod wskazany adres, gdzie zastali właściciela sklepu, który przytrzymywał agresywnego mężczyznę. Po obezwładnieniu napastnika mundurowi ustalili, że 63-letni zduńskowolanin, po wszczęciu awantury z ekspedientką, próbował zdemolować wyposażenie sklepu, a po interwencji właściciela groził mu pozbawieniem życia. Przy zatrzymanym funkcjonariusze odnaleźli skradziony wcześniej z innego sklepu olej.
Po przedstawieniu zarzutów, na wniosek prokuratora, 24 maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował tymczasowy areszt wobec działającego w warunkach recydywy sprawcy kradzieży rozbójniczej. Wielokrotnie karanemu 63-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Powrót na górę strony