Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze jak na boisku obowiązują zasady

Nawiązując do trwających Mistrzostwa Świata w piłce nożnej policjanci wraz z przedszkolakami przeprowadzili działania prewencyjne „Żółta Kartka”. Dzieci niczym sędziowie na boisku wręczali symboliczny żółty kartonik tym uczestnikom ruchu drogowego , którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze.

28 czerwca 2018 roku na  terenie całego województwa łódzkiego policjanci przeprowadzili działania mające na celu edukację i prewencję. Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze przez wszystkich uczestników ruchu drogowego z wzajemnym  poszanowaniem praw i obowiązków.

Sprawcy drobnych wykroczeń, którzy spotkali nietypowy patrol mogli wybrać czy chcą otrzymać „ żółtą kartę ” od dzieci, czy mandat karny od funkcjonariuszy. Sprawcy drobnych przewinień zgodnie przyjmowali od dzieci z uśmiechem „żółte kartki” dziękując za zwróconą uwagę. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych na drodze.

 Akcja spotkała się a bardzo dobrym odbiorem i jak przyznała cześć kierowców dostarczyła dużo więcej pozytywnych emocji niż mundial.

 

POLECAMY

http://wielun.policja.gov.pl/?serwis=ewi&dzial=informacje&id=27552

http://leczyca.policja.gov.pl/?serwis=ele&dzial=informacje&id=27547

http://zdunska-wola.policja.gov.pl/?serwis=ezd&dzial=informacje&id=27542

http://piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/ep/informacje/27557,Zolta-kartkaquot.html

http://lask.policja.gov.pl/?serwis=ela&dzial=informacje&id=27561

http://poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=27559

http://wieruszow.policja.gov.pl/?serwis=ewe&dzial=informacje&id=27564

  • dzieci wręczają żółtą kartkę
Powrót na górę strony