Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirotechnik CBŚP zatrzymał uciekającego nietrzeźwego kierowcę „ciężarówki”

Policjant CBŚP jadąc w czasie wolnym od służby autostradą A2 zauważył przewrócony samochód ciężarowy. Zatrzymał się, poinformował o zdarzeniu łowicką policję i ruszył aby udzielić pomocy kierowcy MAN-a. Okazało się, że ten jest nietrzeźwy. Policjant używając chwytów obezwładniających uniemożliwił piratowi drogowemu ucieczkę z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy prawie 2,8 promila alkoholu.

1 lipca 2018 roku  po 16:00  policjant z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, będąc na wolnym jechał  autostradą A2 w kierunku Warszawy. Na wysokości „MOP Polesie” zauważył w rowie na poboczu przewrócony samochód ciężarowy z naczepą. Reakcja policjanta mogła być tylko jedna. Natychmiast zatrzymał soje auto i ruszył z pomocą. Jednocześnie poinformował łowicką  policję o zdarzeniu.Kierowca pojazdu zdołał się wydostać z auta. Policjant próbując udzielić mu pomocy, zaczął wypytywać czy nie jest ranny. Odpowiedzi mężczyzny wzbudziły podejrzenia funkcjonariusza, że kierowca może być nietrzeźwy. W tym momencie mężczyzna zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Doświadczony policjant uniemożliwił mu ucieczkę, używając przy tym siły fizycznej, a następnie przekazał patrolowi mundurowych.
Szybko okazało się, dlaczego samochód ciężarowy mógł znaleźć się w rowie. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Łowiczu sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego kierowcy MAN-a. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w jego  organizmie.
Warto przypomnieć, że za kierowanie pojazdem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. W tym przypadku policjanci od razu zabezpieczyli prawo jazdy kierowcy.

Powrót na górę strony