Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny owczarek Lambra wytropił sprawców włamania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali 20-latka oraz dwóch 16-latków, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w miejscowości Łężce i ukradli 3300 zł. Niezwykle pomocna w działaniach okazała się Lambra– pies służbowy, który bezbłędnie doprowadził policjantów pod dom gdzie przebywali sprawcy. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, a podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności

3 lipca 2018 roku po godzinie 4:00 dyżurny otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego w miejscowości Łężce. Właściciel domu zobaczył uszkodzone drzwi i porozrzucane w sypialni przedmioty oraz brak portfela, w którym było 3300 złotych oraz dokumenty. Niezwłocznie dyżurny skierował tam policjantów, którzy rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Na miejsce został  skierowany także przewodnik z psem służbowym. Lambra po nawęszeniu śladów bezbłędnie wskazała drogę ucieczki potencjalnych sprawców.  Po 5 kilometrach tropienia,w sąsiedniej miejscowości, doprowadziła policjantów pod drzwi domu gdzie przebywali podejrzewani.  Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji, gdzie przyznali się oraz wskazali miejsce ukrycia łupu. 20-letni mieszkaniec Działoszyna oraz dwóch 16-letnich mieszkańców gminy Pajęczno usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Lambra to owczarek belgijski, który  ze swoim przewodnikiem pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie od 17 stycznia 2018 roku. Pies wykorzystywany jest w działaniach patrolowo-tropiacych. Pomimo tak krótkiego stażu pracy w policji udowodniła, iż posiada ponadprzeciętne zmysły, które są niezwykle przydatne w policyjnej służbie. Pomimo trudnych warunków terenowych i znacznej odległości,  bezbłędnie poradziła sobie z pracą po tropach. 

Powrót na górę strony