Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies to także odpowiedzialność

W ciągu ostatnich kilku dni to już kolejny przypadek pogryzienia dziecka przez psa. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. Najczęściej ma to postać uszkodzenia rzeczy, ale są także przypadki poważnego pogryzienia przez psa dziecka czy nawet dorosłej osoby. W zależności od skutków takiego niewłaściwego trzymania czworonoga – właściciela może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność. Zapobiegajmy takim sytuacjom !

6 lipca 2018 roku przed godziną 21.00 piotrkowscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań. Z przekazanych telefonicznie informacji  wynikało, że córka zgłaszającej kobiety została pogryziona przez psa ich sąsiadki. Funkcjonariusze na miejscu zastali kobietę i jej 10-letnie dziecko. Dziewczynka  siedziała skulona z rana brzucha. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Lekarz podjął niezwłoczną decyzję o przewiezieniu pacjentki do szpitala. Jak wynika z wstępnych ustaleń dziewczynka była u kolegi. Na pewien czas zostali sami w domu. Mama chłopca wychodząc zamknęła ich psa rasy pitbull w łazience jednak przy konieczności skorzystania z toalety przez dzieci pies zaatakował dziewczynkę raniąc ją w brzuch.

Inna sytuacja miała miejsce 3 lipca na terenie powiatu tomaszowskiego. Około godziny 19.30 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu przez psa ponad rocznego dziecka. Jak wynikało z wstępnych ustaleń  dziewczynka chodziła po podwórku zamkniętej posesji. W pewnym momencie przełożyła rączkę przez ogrodzenie i wówczas została ugryziona przez owczarka niemieckiego sąsiadów. Została przewieziona do szpitala. Opiekunowie byli trzeźwi.

Obie sytuacje są szczegółowo wyjaśniane przez policję.  Warto postarać się o więcej wyobraźni przy kontakcie człowieka z psem i zadbać o należytą  ostrożność zwłaszcza przy dzieciach zanim dojdzie do tragedii. Każdy właściciel czworonoga powinien pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych.

Powrót na górę strony