Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny wypadek na S8 w Niwiskach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło 15 lipca 2018 roku na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Niwiska. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku doszło 15 lipca 2018 roku około godziny 14:00 na 120 kilometrze drogi ekspresowej S8 w miejscowości Niwiska w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 308, 64-letni mieszkaniec Warszawy z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas jezdni, przerwał stalowe liny oddzielające pasy ruchu, i zderzył się z prawidłowo jadącymi w kierunku Wrocławia fordem focusem i hyundaiem tucson. W chwili tego wypadku fordem kierował 26-letni mężczyzna, natomiast hyundaiem 47-letnia kobieta. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku wypadku łącznie siedem osób z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych śmigłowcami lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w wypadku. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Droga S8 w miejscu wypadku w kierunku Wrocławia do godziny 19:30 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali pojazdy na wyznaczony objazd od węzła w Walichnowach na drogę krajową numer 74 i drogę wojewódzką W482, do węzła w Wieruszowie, skąd kierowcy mogli kontynuować dalszą jazdę drogą ekspresową S8.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Powrót na górę strony