Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

10 sierpnia 2018r o godz. 21.20 na drodze wojewódzkiej nr 716 w miejscowości Wola Moszczenicka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 19-letni rowerzysta zginął pod kołami samochodu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący oplem vectrą potrącił 19-letniego rowerzystę. Na skutek wypadku rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Rower nie miał wymaganego oświetlenia. Kierujący oplem był trzeźwy. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z piotrkowskiej komendy.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Wakacje to czas wypoczynku i rozrywki, jednak na drodze nie ma taryfy ulgowej. W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe i oświetlenie rowerów to podstawa po zmierzchu na terenach wiejskich. Bez nich kierowca może nas nie zauważyć lub zareaguje zbyt późno. Z kolei kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność i ograniczyć zaufanie do innych użytkowników dróg. Przewidując nieprawidłowe zachowania pieszych czy rowerzystów można uniknąć potrącenia i tragedii.

Powrót na górę strony