Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czynna napaść na policjantów podczas próby zatrzymania

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który w stanie nietrzeźwości próbując uniknąć kontroli drogowej swoim samochodem dwukrotnie uderzył w policyjny radiowóz. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

26 sierpnia 2018 roku około godziny 20.20, dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że drogą relacji Regnów - Sadkowice jedzie pomarańczowe audi, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy pojechali we wskazany w zgłoszeniu rejon zauważyli wspomniany pojazd, który zatrzymał się na skrzyżowaniu w miejscowości Stolniki. Mundurowi zatrzymali radiowóz tuż przed pojazdem w taki sposób, żeby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierowca audi, chcąc uniknąć kontroli drogowej podjął próbę ucieczki, dwukrotnie uderzając w policyjny radiowóz, następnie odjechał w kierunku Stolnik. Podczas ucieczki na łuku audi wypadło z drogi i zatrzymało się w przydrożnym lesie, uszkadzając jednocześnie znak drogowy. Kierowca próbował następnie uciekać  pieszo. Był agresywny w stosunku do interweniujących wobec niego funkcjonariuszy, uderzył jednego z nich. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.Okazało się, że 56-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, był wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Usłyszał między innymi zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, uszkodzenia policyjnego radiowozu, spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia policjantów. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sadu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

  • Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego
  • Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego
  • Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego
  • Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego
  • Miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierującego
  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony