Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzki finał konkursu "Dzielnicowy Roku 2018"

Nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Wczoraj wojewódzki finał konkursu wyłonił najlepszego dzielnicowego garnizonu łódzkiego. Rywalizację, w której udział wzięło 44 dzielnicowych wygrał asp. Piotr Laskowski z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych został asp. szt. Sebastian Kieliszek z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Gratulujemy !

 

W dniach 6-7 września br. na terenie Ośrodka Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu odbył się finał Wojewódzkich Eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Na początek, uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z wiedzy policyjnej. Obejmował on m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań, funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi oraz praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek: przyjęcia interesanta, kwalifikując prawnie sytuację i udzielając interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił, udzielenia pierwszej pomocy oraz wykonywania podstawowych czynności  służbowych podczas interwencji. 

Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa, psychologii i medycyny ratunkowej. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań. O miano najlepszego policjanta dzielnicowego garnizonu łódzkiego rywalizowało 44 funkcjonariuszy, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych  
I stopnia na szczeblu  komend powiatowych/miejskich Policji woj. łódzkiego. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym dzielnicowym garnizonu łódzkiego okazał się asp. Piotr Laskowski pełniący służbę w Rewirze Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Drugie miejsce zajął st. sierż. Maciej Anczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, na co dzień pełni służbę w Zespole Dzielnicowych w Komisariacie Policji w Osjakowie. Najlepsi będą reprezentować łódzki garnizon na ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dn. od 23 do 26 października br. w Szkole Policji w Katowicach.

Trzecie miejsce zajął st.asp. Krzysztof Kuleta z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na co dzień pełniący służbę w Zespole Prewencji Komisariatu Policji w Sulejowie.

W tym roku, w ramach turnieju "Dzielnicowy Roku 2018", odbył się również konkurs na najlepszego kierownika Rewiru Dzielnicowych. Rywalizujący ze sobą kierownicy musieli rozwiązać policyjny test wiedzy ogólnej, wykazać się umiejętnościami strzeleckimi i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsze miejsce zdobył asp. szt. Sebastian Kieliszek z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, na co dzień pełniący służbę kierownika Rewiru Dzielnicowych w Piątku, który wraz z dzielnicowymi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu będzie reprezentować łódzkich policjantów w finale ogólnopolskim.

Drugie miejsce w konkursie kierowników zajęła asp. szt. Joanna Szczepaniak - kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, natomiast miejsce trzecie – asp. szt. Krzysztof Chmielecki - kierownik Rewiru Dzielnicowych IV Wydziału Prewencji VI KP KMP w Łodzi.

W uroczystym zakończeniu finału uczestniczyli:  Kierownik Ośrodka Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu  mł. insp. Mariusz Cichosz, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Janus.
 

W wojewódzkie łódzkim w 22 komendach powiatowych i miejskich służbę pełni 498 policjantów dzielnicowych i 39 kierowników rewirów dzielnicowych.

  • finaliści konkursu z kadrą kierowniczą
  • laureat I miejsca
  • II miejsce
  • III miejsce
Powrót na górę strony