Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał 26-latkę, która próbowała okraść jego starszą sąsiadkę

Policjant Oddziału Prewencji Policji w Łodzi ,w czasie prywatnym, udaremnił próbę kradzieży na szkodę 79-letniej łodzianki. Funkcjonariusz widząc obcą kobietę, która weszła do mieszkania jego starszej sąsiadki postanowił zareagować, gdyż podejrzewał że ta niespodziewana wizyta może mieć związek z próbą popełnienia przestępstwa.

17 września 2018 roku około godziny 12:00, policjant Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wychodząc ze swojego domu zauważył, że drzwi mieszkania jego starszej sąsiadki są uchylone. Zaniepokoił się tym faktem, gdyż chwilę wcześniej widział, że na klatce schodowej idą dwie obce osoby- tj. kobieta i mężczyzna. Czujny policjant, po wejściu do mieszkania 79-latki zauważył, że wewnątrz znajduje się młoda kobieta w kamizelce odblaskowej. Nieznajoma oświadczyła mu, że weszła do mieszkania staruszki ponieważ chciała napić się wody. Przekaz ten nie zgadzał się z tym co powiedziała właścicielka mieszkania. Oświadczyła ona, że kobieta obecna w jej domu przedstawiła się za pracowniczkę administracji, która ma zamiar przeprowadzić kontrolę wodomierzy. Starsza pani dodała, że chwilę przed przyjściem rzekomej pracowniczki administracji była „odprowadzona” do drzwi przez dwie nieznane jej osoby, które wraz z nią jechały windą. Sytuacja ta wzbudziła podejrzenie policjanta, który na miejsce wezwał swoich kolegów. Ostatecznie fałszywa pracowniczka administracji została zatrzymana i w III Komisariacie Policji KMP w Łodzi usłyszała zarzut usiłowania kradzieży. Teraz grozi jej za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że zatrzymana byłą wcześniej notowana za kradzieże pod tzw. „legendą” oraz oszustwa metodą „na wnuczka”, śledczy badają, czy nie ma ona podobnych przestępstw na swoim koncie.

 

Pamiętajmy!!!

 

Pomimo ciągłych apeli ze strony policji, ciągle zdarzają się przypadki kradzieży, gdzie przestępcy podszywając się za pracowników administracji, wodociągów, zakładu energetycznego, bądź handlarzy próbują wykorzystać  łatwowierność ofiar. Po dostaniu się do mieszkań z bezwzględnością okradają starszych ludzi z całego dobytku zgromadzonego przez lata życia. W sytuacji, gdy widzimy obcą osobę w mieszkaniu sąsiada zainteresujmy się tym. W sytuacjach zagrożenia nie wahajmy się wezwać policji.

 

Powrót na górę strony