Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już od jutra Light Move Festival

W piątek 28 września 2018 r. rozpoczyna się 8 edycja Light Move Festival w związku z tym aby zapewnić bezpieczeństwo osób oglądających instalacje, na wielu ulicach w centrum Łodzi zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzone na czas festiwalu zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku do niedzieli w godz. 18.45-24.00. Duży tłum ludzi, roztargnienie uczestników imprezy oraz skupienie ich uwagi na świetlnych iluminacjach są doskonałą okazją do działań złodziei kieszonkowych

Trasa festiwalu poprowadzi uczestników głównie dwoma ulicami: ulicą Piotrkowską: od Pasażu im. Leona Schillera do Pasaż Rubinsteina, przez Plac Wolności aż do Parku Staromiejskiego, a także ulicą Narutowicza od ul. Piotrkowskiej (okolice Parku im. H. Sienkiewicza) do Parku im. Stanisława Moniuszki, kończąc na Placu Dąbrowskiego.

Wyłączony z ruchu kołowego będzie min Stary Rynek, pl. Wolności oraz ul. Piotrkowska i jej przecznice. Zamknięta będzie ul. Wschodnia, ul.; Kilińskiego od Narutowicza do Tuwima oraz ulice Struga i Tuwima od ul. Sienkiewicza do al. Kościuszki. Wyłączona z ruchu; zostanie także ulica Sienkiewicza od ul. Tuwima do ul. Narutowicza i ul. Narutowicza na odcinku od al. Kościuszki do ul. Uniwersyteckiej.

Duży tłum ludzi, roztargnienie uczestników imprezy oraz skupienie ich uwagi na świetlnych iluminacjach są doskonałą okazją do skutecznych działań złodziei kieszonkowych. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które mogą ustrzec nas od przykrych niespodzianek tj.:

  • Unikajmy noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni.
  • Wartościowe przedmioty nośmy przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w przedniej kieszeni spodni, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki.
  • Pamiętajmy, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak, nie nośmy plecaka lub torebki na pasku z tyłu.
  • Unikajmy noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne.
  • Klucze do mieszkania nośmy zawsze w innym miejscu niż dokumenty.

Podczas uczestnictwa w imprezie, pamiętajmy również o naszych pociechach. Dzieci należy cały czas pilnować i bacznie je obserwować! W tak dużym tłumie ludzi, wystarczy tylko chwila nieuwagi aby stracić dziecko z oczu. Jeszcze będąc w domu, należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą bezpiecznego zachowania, zwracając szczególną uwagę na to, by nigdzie się nie oddalało, nie rozmawiało z nieznajomymi i nic od nich nie brało (np. słodyczy, zabawek itp.). Warto również, przed uczestnictwem w imprezie, podjąć działania, które pomogą w odnalezieniu dziecka na wypadek, gdyby nasza pociecha się zgubiła (np. warto aby dziecko posiadało przy sobie karteczkę czy tez opaskę z numerem telefonu rodzica).

mł. insp. Joanna Kącka

  • Mapa festiwalu.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony