Dwa wypadki śmiertelne w powiecie opoczyńskim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa wypadki śmiertelne w powiecie opoczyńskim

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków drogowych, do których doszło jednego dnia na terenie powiatu opoczyńskiego.

Motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem.

Do tego wypadku drogowego doszło 10 listopada 2018r o godz. 14.05 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Paradyż. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierujący volkswagenem caddy skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka motocyklowi suzuki GSF czym spowodował zderzenie obu pojazdów. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec Opoczna. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Opel vectra we mgle najechał na leżącego 62-latka.

Do wypadku doszło 10 listopada 2018r o godz. 23.00 na drodze gminnej w miejscowości Stoczki w gminie Mniszków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierujący oplem vectra nie dostosował prędkości do warunków drogowych silnego zamglenia i najechał na leżącego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń najechany 62-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego zmarł w szpitalu pomimo wysiłków lekarzy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dotyczy to zarówno podróżowania w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, po zmroku ale także podczas wykonywania wszelkich manewrów. Skupienie i uważna obserwacja otoczenia pomoże uniknąć wypadków, a tym samym ich ofiar. Na drodze bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet. Kierujący powinni pamiętać, że odpowiadają za życie swoje i swoich pasażerów, jak również za życie innych uczestników ruchu, których spotkają na swojej drodze.