Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Rusza 3 edycja kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli 24 listopada, 1, 8 i 15 grudnia 2018 roku na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów bezpłatnie sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach 2016 i 2017 Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo. Na terenie województwa łódzkiego w działania zaangażowało się 8 stacji kontroli pojazdów /wykaz w załączeniu/. W cztery wymienione soboty każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd z naciskiem na elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

21 listopada 2018 roku na jednej z łódzkich stacji kontroli pojazdów zorganizowano brifing prasowy dotyczący inauguracji akcji Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi przedstawili założenia kampanii i zachęcali do bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia./Joanna Kącka/

  • Plakat akcji Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo.
  • Policjant, kontrola auta w stacji diagnostycznej.
  • Sprzęt w stacji kontroli pojazdów.
  • Sprzęt w stacji kontroli pojazdów.
  • Policjanci, kontrola auta w stacji diagnostycznej.
  • Policjant, kontrola auta w stacji diagnostycznej.
  • Policjant, kontrola auta w stacji diagnostycznej.

Pliki do pobrania

  • 924 KB
  • 36.22 KB
Powrót na górę strony