Szczęśliwie odnaleziona 77-latka - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie odnaleziona 77-latka

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom odnaleziono zaginioną mieszkankę gminy Nowosolna. Była to podopieczna jednego z ośrodka opieki w powiecie łódzkim wschodnim

5 grudnia 2018 roku tuż przed godziną 6:00 rano 77-letnia podopieczna wykorzystując nieuwagę personelu wyszła z domu. Nie było z nią kontaktu. Liczyła się każda minuta. Minusowa temperatura w nocy, zaszroniona, zmarznięta i śliska nawierzchnia oraz zaniki pamięci i świadomości mogły doprowadzić do tragedii. Natychmiast poszukiwania rozpoczął właściciel ośrodka wraz z personelem oraz innymi osobami. Po bezskutecznym szukaniu na własną rękę  poinformował o tym zdarzeniu policję, która natychmiast rozpoczęła działania. Po kilku godzinach od zaginięcia 77-latka została zauważona przez jedną z pracownic ośrodka kilkaset metrów  od miejsca zamieszkania. Leżała w rowie. Policjanci starali się szybko wydostać bardzo wychłodzona już kobietę. Mundurowi nie tracili ani chwili. Natychmiast zdecydowali się na przewiezienie seniorki radiowozem do pobliskiego szpitala.

 

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.