Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pluszowe misie – od dzieci dla dzieci po traumatycznych przeżyciach

...,,Proszę Państwa, oto miś, miś jest bardzo grzeczny dziś..." słowa Jana Brzechwy pasują do dzisiejszej akcji, w której uczestniczył komendant piotrkowskiej jednostki. Na terenie Żłobka Samorządowego w Sulejowie odbyło się przekazanie pluszowych misiów zebranych przez opiekunów z dziećmi. Misie przekazane policjantom trafią do najmłodszych ofiar wypadków drogowych oraz dzieci dotkniętych przemocą domową.

Do akcji przyłączyły się oprócz sulejowskiego żłobka: Szkoła Podstawowa w Uszczynie i Szkoła Podstawowa nr 2 Sulejów – Podlasztorze.

10 grudnia 2018 roku mł. insp. Krzysztof Mikułowski Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim odwiedził dzieci z sulejowskiego żłobka. Milusińscy z niecierpliwością czekali na tą wizytę. Mieli dzisiaj bardzo ważne zadanie, przekazywali pluszowe zabawki zebrane przez nich oraz uczniów szkół podstawowych. 400 misiów policjanci będą mogli podarować dzieciom, które przeżyły trudne chwile. To oni wiedzą najlepiej, jak kruche dziecięce psychiki narażone są na traumę, po i w trakcie wypadków komunikacyjnych i innych nie dających o sobie zapomnieć zdarzeń, jak np. przemoc domowa. Miś kojarzy się dzieciom z poczuciem bezpieczeństwa, jest pocieszycielem, który pozwoli odwrócić uwagę maluchów od przeżywanej tragedii. Piotrkowscy policjanci mają nadzieję, że pluszowi przyjaciele pomogą maluchom przetrwać trudne sytuacje, stając się źródłem psychicznego wsparcia.

 

 

 

Powrót na górę strony