Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedno auto a ich dziesięciu - finał jazdy niesprawnym samochodem

19 grudnia 2018 roku około godziny 9:25 patrol łódzkiej drogówki, który jechał al. Bartoszewskiego zauważył VW Transportera, który miał niesprawne oświetlenie, ponadto styl jazdy pojazdu mógł sugerować uszkodzone zawieszenie. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli, wówczas okazało się że pojazdem podróżuje 10 osób, pomimo że VW przystosowany był do przewozu jedynie 5 pasażerów i kierowcy.

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia gdy zobaczyli iż na przednim siedzeniu siedzi dwóch pasażerów, którzy są zapięci jednym pasem. W związku z przeprowadzoną kontrolą 35 letniemu kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a także został on ukarany mandatami karnymi min za przewóz tych osób, stan techniczny pojazdu, a także za niedopełnienie obowiązku zapięcia pasów przez jednego z pasażerów. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu. Kary nie uniknęło 5 pasażerów VW którzy podróżowali bez zapiętych pasów, czwórka z nich swoją podróż kontynuowała dalej na pieszo.

Policjanci przypominają !

Policjant zatrzyma kierowcy uprawnienia do prowadzenia pojazdu na okres 3 miesięcy, w przypadku, gdy ten zostanie przyłapany na przewożeniu co najmniej 3 pasażerów więcej niż dopuszcza to homologacja konkretnego pojazdu

Nie obejdzie się także bez punktów karnych, według poniższego taryfikatora:

za 1 osobę ponad dopuszczalną liczbę pasażerów – 1 pkt karny

za 2 osoby – 2 pkt. karne

za 3 osoby – 3 pkt. karne

za 4 osoby – 4 pkt. karne

za 5 osób – 5 pkt. karnych

za 6 osób – 6 pkt. karnych

za 7 osób – 7 pkt. karnych

za 8 osób – 8 pkt. karnych

za 9 osób – 9 pkt. karnych

za 10 osób i więcej – 10 pkt. karnych

 

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

 

Powrót na górę strony