Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki skrupulatnej pracy oficera dyżurnego opoczyńskiej policji, odnaleziono zaginioną staruszkę

20 grudnia 2018 roku, o godzinie 21.25, do oficera dyżurnego opoczyńskiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że jego 79 letnia mama, o godzinie 16.30, wyszła z domu i do tej pory nie ma z nią kontaktu. Sytuacja była o tyle skomplikowana, że starsza pani cierpi na zaniki pamięci i inne schorzenia związane ze swoim wiekiem.

 W świetle otrzymanych informacji oraz  biorąc pod uwagę warunki pogodowe, istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia zaginionej. Dyżurny opoczyńskiej policji, natychmiast w rejon w którym ostatnio była widziana kobieta wysłał patrole policji, sam natomiast  zaczął zbierać informacje, które mogłyby pomoc interweniującym policjantom na  jak najszybsze  odnalezienie kobiety. Skontaktował się telefonicznie  z osobą, która około godziny 16.40 spotkała zaginioną, rozmawiała z nią, ponad to dyżurny dokładnie rozpytał rodzinę o przyzwyczajenia zaginionej, miejsca w których lubiła przebywać. O wszystkich swoich ustaleniach na bieżąco informował policjantów, którzy pracowali w terenie. Dyżurny w rejon zaginięcia  skierował maksymalne dostępne patrole  policyjne, umundurowane i operacyjne. Dzięki dociekliwości dyżurnego jednostki i jego ustaleniom kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zaginięcia, przed ogłoszeniem alarmu dla całego stanu osobowego jednostki dzielnicowi z komisariatu Policji w Paradyżu odnaleźli zaginioną. Kobieta w stanie niezagrażającym życiu została przekazana  zatroskanej rodzinie.

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych, schorowanych, aby w miarę możliwości  maksymalne zadbać o ich bezpieczeństwo. Trudne warunki pogodowe  są dodatkowym czynnikiem zwiększającym niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia.

asp.szt. Barbara Stępień

Powrót na górę strony