Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,Mango” rozpoczyna służbę w policji

W tuszyńskim komisariacie swoją służbę rozpoczął wyjątkowy policjant. ,,Mango” to półtoraroczny owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem ponad 2 tygodnie temu zakończył kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Od tego czasu pełnią wspólnie służbę w policyjnych patrolach.

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Czworonogi pojawiające się na egzaminach ze swoimi przewodnikami muszą mieć specjalne predyspozycje. Odróżniają się odpowiednim poziomem agresji, nie boją się hałasu, reagują na polecenia swojego partnera.

,,Mango” jest psem patrolowo - tropiącym wraz ze swoim przewodnikiem asp. Robertem Wójt są zgranym duetem. Więź jaka rodzi się między takimi partnerami decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, akcji poszukiwawczej czy docieraniu do narkotyków bądź materiałów wybuchowych.

Tuszyński pies służbowy po kilkumiesięcznym specjalistycznym wyszkoleniu zdał pomyślnie egzamin. Teraz zasila szeregi niebieskich mundurów powiatu łódzkiego wschodniego. Również jest to zasługa jego wykwalifikowanego opiekuna, który jest doświadczonym przewodnikiem już od ponad 7 lat. A na swoim koncie ma wiele sukcesów z udziałem swojego poprzedniego czworonożnego partnera.

Służbowe psy policyjne to specjalnie wyszkolone czworonogi zadaniowane do egzekwowania prawa, zapewniania bezpieczeństwa fizycznego ludzi pełniąc służbę w policji. Podczas pokazów ich szybkości i siły widać, że żaden przestępca nie ma z nimi szans. Razem ze swoim opiekunem współpracują aby pomyślnie wykonać powierzone im zadania. Przewodnik psa zapewnia swojemu czworonogowi opiekę przez całą dobę i dba o jego wyszkolenie.

Tuszyński duet to wspaniali i oddani partnerzy w czasie służby jak i poza nią.

Powrót na górę strony