Śmiertelne skutki czołowego zderzenia - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne skutki czołowego zderzenia

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków drogowych mogło być przyczyną wypadku na drodze W726 w powiecie opoczyńskim. Na skutek zderzenia fiata bravo z fordem transitem śmierć poniosła 44-letnia kobieta, pasażerka fiata.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia 2019r około godz.18.00 na drodze wojewódzkiej nr 726 w rejonie miejscowości Bukowiec Opoczyński. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierujący fiatem bravo prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, zjechał na lewy pas i uderzył czołowo w samochód ford transit nadjeżdżający z przeciwnego kierunku. Kierowcą transita był 61-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. W wyniku wypadku 44-letnia pasażerka fiata zmarła z powodu doznanych obrażeń ciała. 20-letni kierujący fiatem z licznymi obrażeniami został hospitalizowany. Kierujący fordem nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie wyjaśniają funkcjonariusze z KPP Opoczno.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność! 

Warunki na drogach województwa łódzkiego są bardzo trudne. Zimowa aura zmienia się z godziny na godzinę. Po wczorajszych roztopach przyszedł przymrozek i na jezdniach pojawił się lód. W takiej sytuacji należy zadbać o przygotowanie pojazdu do drogi. Odpowiednie opony, odśnieżenie pojazdu i przejrzyste szyby to podstawa. Należy również wyjść odpowiednio wcześniej z domu, aby unikając pośpiechu dostosować prędkość jazdy do warunków drogowych. W warunkach zmniejszonej przyczepności nawierzchni prawa fizyki są nieubłagane. Trudno jest ruszyć, lecz jeszcze trudniej zatrzymać pojazd. Pamiętajmy, że zima na drodze nie wybacza błędów.