Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechodzień zapobiegł wychłodzeniu 44-latka

Dzięki czujności przechodnia i szybkiej interwencji dzielnicowych z łęczyckiej komendy uratowany przed wychłodzeniem został nietrzeźwy mężczyzna. 44-latek leżał na chodniku przy jednej z ulic na terenie miejscowości Grabów. Niska temperatura panująca na zewnątrz mogła okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

10 stycznia 2019 roku około godz. 16:00 dyżurny łęczyckiej komendy przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który leży na chodniku przy jednej z ulic na terenie miejscowości Grabów. Na miejsce niezwłocznie pojechali  dzielnicowi. Leżący na chodniku 44-latek był pijany i przemarznięty. Na szczęście nie wymagał pomocy medycznej. Mundurowi ustalili jego najbliższych i przekazali mężczyznę pod opiekę rodziny. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. Gdyby w takich warunkach atmosferycznych pozostał na zewnątrz, mógłby zamarznąć. Dzięki czujności i zaangażowaniu przypadkowego przechodnia udało się uchronić 44-latka przed wychłodzeniem.

Przypominamy, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze lub nieogrzewanych pomieszczeniach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.Jeden telefon może uratować ludzkie życie. W Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy funkcjonuje całodobowa służba dyżurna (tel.: 24 721 11 00, lub 112), gdzie można bezpośrednio zgłaszać informacje na temat osób potrzebujących pomocy. Takie informacje można także przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, podając dokładne miejsce pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem.

Powrót na górę strony