Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

Pabianiccy dzielnicowi uratowali bezdomnego przed zamarznięciem. Upojony alkoholem i wyziębiony 47-latek leżał w pustostanie przy ul. Nawrockiego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Pabianiccy dzielnicowi w trakcie służby obchodowej wybrali się do pobliskich pustostanów by sprawdzić, czy nie przebywają tam bezdomni. Policjanci mieli świadomość, że w związku z bardzo niskimi temperaturami powietrza, osoby tam przebywające mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. Przeczucie nie zawiodło mundurowych. W jednym z pustostanów przy ulicy Nawrockiego odnaleźli bezdomnego. Wyziębiony i upojony alkoholem 47-latek leżał na prowizorycznym posłaniu. Kontakt z nim był bardzo utrudniony. Dzielnicowi na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Bezdomny został zabrany do szpitala. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie.

Policja apeluje:

Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych. Każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Można w tym celu korzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony i może uratować komuś życie.

Powrót na górę strony