Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pudełko Życia

Dzielnicowi czynnie włączyli się w propagowanie wyjątkowej akcji Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Pudełko Życia”. Jej celem jest przede wszystkim dbałość o zdrowie i życie mieszkańców spółdzielni, a w szczególności osób starszych, samotnych i chorych.

Dzielnicowi podczas codziennych spotkań i służby będą zachęcać mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej do tej wyjątkowej inicjatywy i odbierania w swoich administracjach ,,spółdzielczych” Pudełek Życia. W razie potrzeby będą wręczać pudełka osobom zainteresowanym.

Pudełko Życia to ,,zestaw ratunkowy”, który może przydać się każdemu, bez względu na wiek i stan zdrowia. Ma za zadanie pomóc służbom ratowniczym w szybkim i profesjonalnym udzieleniu pomocy. Pudełko Życia to pojemnik, w którym umieszczamy ważne informacje. Na specjalnej karcie informacyjnej piszemy m.in. na co chorujemy i jakie przyjmujemy leki. Tutaj też powinny znaleźć się telefony do dzieci, rodziny czy przyjaciół – do osób, które zaopiekują się naszymi zwierzętami, gdy będą zabierać nas do szpitala. Taka informacja przyda się, by szybko kogoś powiadomić. Pudełko Życia chowamy do lodówki, a naklejkę informującą, że tam się znajduje, naklejamy na jej drzwiach. Ta naklejka to informacja dla ratownika, lekarza pogotowia, strażaka, policjanta czy sąsiada, którzy będą udzielali pomocy. Naklejka na drzwiach lodówki sprawi, że osoby wezwane na ratunek będą wiedziały, gdzie szukać informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, chorobach, uczuleniu na leki i diagnozach medycznych. Takie informacje dla ratowników są bardzo cenne, zwłaszcza gdy ktoś zasłabnie, straci świadomość albo nie ma możliwości porozumienia się z nim. To z pewnością usprawni i przyspieszy udzielenie pomocy. Bywa, że te cenne minuty mogą nawet uratować komuś życie.

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa podziękowała również policjantom za dotychczasową profesjonalną współpracę oraz duże zaangażowanie w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom spółdzielni. Dzielnicowi oraz pracownicy spółdzielni są przekonani, że wspólne promowanie akcji ,,Pudełko Życia” przyczyni się do poprawy komfortu życia i zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności osób starszych, samotnych i chorych.

Powrót na górę strony