Podróbki o wartości około 4 milionów nie trafią na rynek. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki o wartości około 4 milionów nie trafią na rynek.

Rawscy policjanci zabezpieczyli ponad 400 sztuk odzieży, zegarków i innych akcesoriów z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Wstępnie straty oszacowano na 4 miliony złotych.

23 stycznia 2019 roku rawscy funkcjonariusze wspólnie ze specjalistą do spraw znaków towarowych z kancelarii prawnych reprezentujących producentów odzieży i akcesoriów weszli do jednego ze sklepów na terenie Rawy. Podczas przeszukania okazało się, że znaczącą większość towaru stanowią tzw. podróbki. Do policyjnego depozytu  trafiły 53 zegarki, 260 sztuk odzieży, ponadto perfumetki oraz inne akcesoria ze sfałszowanymi znakami znanych światowych marek. Kryminalni zabezpieczyli także ponad 20 000 złotych w gotówce. Od przedstawiciela części pokrzywdzonych firm przyjęto wniosek o ściganie.  Z jego wstępnej oceny strat wynika kwota nie mniejsza niż 4 milony złotych. Za naruszenie  art.305  Ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i oczywiście przepadek rzeczy.

 

Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru
o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

  • Ujawnione i zabezpieczone przedmioty
  • Ujawnione i zabezpieczone przedmioty
  • Ujawnione i zabezpieczone przedmioty
  • Ujawnione i zabezpieczone przedmioty
  • Ujawnione i zabezpieczone przedmioty