Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

Mieszkaniec Opoczna nie pozostał obojętny i powiadomił służby o bezdomnym mężczyźnie, który śpi na ławce pod wiatą przystanku autobusowego w Opocznie. Dzięki szybkiej reakcji policji 60 latek został uratowany przed zamarznięciem. Noc spędził w opoczyńskiej komendzie policji. Dziękujemy mieszkańcowi Opoczna za to, że nie pozostał obojętny na los bezdomnego.

Informację o śpiącym na ławce  mężczyźnie opoczyńska policja otrzymała 23 stycznia 2018 roku o godzinie 21.00. Z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne, wiatr, mróz, istniało duże prawdopodobieństwo, że osoba, która  w taką pogodę  spędzi noc na dworze może nie przeżyć. Chwilę od zgłoszenia na miejscu był już patrol policji. Okazało się, że faktycznie na ławce  przystanku autobusowego leży  nietrzeźwy mężczyzna. 60 latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, jest osobą bezdomną,  do tego  był w stanie nietrzeźwości , co dodatkowo  stwarzało realne zagrożenie dla  jego zdrowia i życia. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, na szczęście stan zdrowia 60 latka nie wymagał hospitalizacji.

Z uwagi nietrzeźwość  mężczyzny , policjanci aby być pewnym, że nic złego  go  tej nocy nie spotka przewieźli go na komendę policji  aby w cieple mógł spędzić noc. W między czasie mundurowi nawiązali kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej  w Opocznie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy osobie która nie pozostała obojętna na los bezdomnego i powiadomiła  służby ratunkowe.  Jak się okazuje jeden telefon może uratować komuś życie.

Pamiętajmy!  Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych, samotnych, pozbawionych opieki. Wszelkie informacje na temat osób narażonych na oddziaływanie niskich temperatur można zgłaszać pod numer alarmowy 112.

 

asp.szt Barbara Stępięń

Powrót na górę strony