Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozostawili walizkę na MOP-ie

27 stycznia 2019 roku łowiccy policjanci zostali zaalarmowani przez pracowników stacji paliw o niepokojącym bagażu. Przy wejściu do budynku, w pobliżu bankomatu na MOP-ie Parma na A2 ,ktoś pozostawił walizkę. W trosce o bezpieczeństwo, policjanci, zgodnie z procedurami ,natychmiast podjęli działania. Na szczęście sytuacja okazała się tylko wynikiem roztargnienia podróżnych. Zwłaszcza w okresie trwających ferii zimowych wiele osób wyjeżdża. Warto podczas postojów zadbać o bezpieczeństwo.

27 stycznia 2019 roku około godziny 10.30 łowiccy policjanci  pełniący służbę na A2 , w rejonie MOP Parma ,zostali powiadomieni przez pracowników stacji paliw, że przy wejściu do budynku w pobliżu bankomatu znajduje się pozostawiona od pewnego czasu walizka podróżna. W celu zachowania środków bezpieczeństwa zastępca kierownika obiektu  zarządził ewakuację. Poproszono o opuszczenie stanowisk  wszystkich pracowników. MOP został wyłączony dla podróżnych. Na miejsce skierowany został funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Niestety monitoring nie obejmował tego miejsca. Policyjni specjaliści z zachowaniem środków ostrożności , zgodnie z procedurami otworzyli i sprawdzili bagaż. Wewnątrz znajdowały się tylko rzeczy osobiste. W tym samym czasie poprzez numer alarmowy 112 skontaktowali się z policją podróżni, informując, że jadąc z Warszawy do Bydgoszczy, z roztargnienia  pozostawili walizkę na MOP-ie. O zgubie zorientowali się dopiero na wysokości Gniezna.

Jeszcze tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu zgłosiła się  właścicielka bagażu. Oświadczyła, że podczas podróży, zatrzymała się na odpoczynek. Podczas przepakowywania bagażnika, zapomniała włożyć walizkę do samochodu.Nie spodziewała się, że wynikająca z roztargnienia sytuacja wymusi interwencję służb.

Apelujemy o więcej wyobraźni co do konsekwencji swojego zachowania i  ostrożność podczas podróży . Wartościowe rzeczy jak portfel czy telefon należy zabierać ze sobą i nie pozostawiać na podszybiu, aby nie kusiły złodzieja. Ważne jest również to, aby pilnować swoich toreb i  bagaży. Niedzielny przypadek  pokazuje, że roztargnienie może  wywołać niepotrzebne zaangażowanie i działanie służb, które w trosce o bezpieczeństwo  są w takich sytuacjach zobligowane do uruchomienia specjalnych procedur.

Powrót na górę strony