Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za okazaną pomoc

4 lutego 2019 roku na ręce Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wpłynął list od mieszkanki Łodzi z podziękowaniami dla funkcjonariuszy za wsparcie, empatię i chęć niesienia pomocy podczas wykonywania obowiązków służbowych.Zdarzenie miało miejsce w styczniu 2019 r. na łódzkim osiedlu Retkinia. Kobieta wracając po południu z pracy, idąc po oblodzonym chodniku, straciła równowagę i upadła przy przejściu dla pieszych. Jak napisała nie była w stanie podnieść się o własnych siłach i zaczynała tracić przytomność. Zauważyli to również policjanci Kompanii III Prewencji, którzy przejeżdżali tuż obok. Niezwłocznie przybiegli na pomoc poszkodowanej.

„Pomogli mi się pozbierać i zatamować lecącą z nosa krew. Doskonale wiedzieli, jak udzielić skutecznie i szybko pomocy. Wezwali karetkę pogotowia i cały czas byli przy mnie. Upewnili się do jakiego szpitala będę przewieziona i poinformowali o zajściu mojego męża.” – pisze w podziękowaniu kobieta.

„Ratownicy medyczni, którzy przyjechali po mnie mogą się tylko uczyć od pani Katarzyny i pana Arkadiusza udzielania pomocy, zaangażowania i kultury osobistej. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby nie było ich wtedy, w czasie tego zdarzenia.” – dodaje z wdzięcznością na koniec.

W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna. Funkcjonariusze każdego dnia spotkają się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak właściwa realizacja tych zadań przynosi wiele satysfakcji.

Powrót na górę strony