Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozbój zatrzymani przez łódzkich policjantów

Kryminalni z VIII Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju na młodym mężczyźnie. Okazało się, że 18 i 19- latek, którzy na co dzień mieszkają w Łodzi, w tym samym czasie próbowali okraść jeszcze dwóch innych mężczyzn. Dodatkowo starszy z nich, już trzy dni po pierwszym zdarzeniu, dopuścił się kolejnego rozboju. Tym razem jego ofiarą padł obywatel Nepalu.

8 lutego 2019 roku około godzin 22:00, podejrzani zaczepili trzech młodych 16-letnich mężczyzn, którzy stali na przystanku autobusowym przy ul. Felińskiego w Łodzi. Grożąc pobiciem i uderzając jednego z nastolatków otwartą ręką w klatkę piersiową oraz popychając drugiego, kazali im wydać telefony komórkowe i portfele. Dwóch spośród pokrzywdzonych nie dało się okraść i uciekło napastnikom. Trzeci z zaczepionych młodzieńców bojąc się użycia noża, którym mu zagrożono, wydał swój telefon komórkowy wartości 400 złotych oraz elektroniczny papieros za 300 złotych. Kilka dni później, tj. 11 lutego 2019 roku 19-latek, który brał udział ww. rozboju, kolejny raz połaszczył się na cudzą własność. Tym razem jego ofiarą padł obywatel Nepalu, który około godziny 20.00 wracał do wynajmowanego mieszkania w dzielnicy Łódź Górna. Podejrzany zagroził 29-letniemu pokrzywdzonemu użyciem noża i następnie zmusił go do oddania portfela, z którego zabrał 20 złotych oraz kartę bankomatową. Następnie zażądał od napadniętego podania hasła do skradzionej karty, z której użyciem przeprowadził w późniejszym czasie trzy transakcje bezgotówkowe w jednym z dyskontów spożywczych. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenia o popełnionych rozbojach, przez kilka następnych dni skrupulatnie gromadzili dostępny materiał dowodowy m.in. przesłuchując świadków i przeglądając zapisy monitoringu. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać.

3 lutego 2018 roku około godziny 20:00 kryminalni z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali starszego z mężczyzn podejrzewanych o przestępczą działalność. Mężczyzna wpadł w chwili, gdy wychodził z posesji przy ulicy Włókienniczej w Łodzi. Kilkadziesiąt minut później w ręce stróżów prawa wpadł drugi z podejrzanych. Policjanci namierzyli”go w okolicach ulicy Piotrkowskiej. Na widok policjantów podjął ucieczkę, jednak po kilku minutach został obezwładniony. Obydwaj zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu, a następnie do Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna gdzie usłyszeli zarzuty rozboju oraz usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Starszemu z zatrzymanych prokurator zarzucił również rozbój na obywatelu Nepalu. Obydwaj mężczyźni, którzy do tej pory nie byli notowani, zostali aresztowani decyzją sądu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony