Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bełchatowscy policjanci na IV Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego

5 kwietnia 2019 roku w Hotelu Wodnik w Słoku odbyło się IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. W wydarzeniu, w którym uczestniczyli wystawcy i przedstawiciele firm z powiatu bełchatowskiego oraz delegacje z partnerskich miast i powiatów, nie zabrakło także bełchatowskiej policji. Funkcjonariusze mówili o oszustwach w obrocie gospodarczym dokonywanych za pośrednictwem Internetu, wyłudzeniach towarów, usług i środków finansowych.

5 kwietnia 2019 roku w Hotelu Wodnik w Słoku odbyło się IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. W wydarzeniu wzięli udział wystawcy i przedstawiciele firm powiatu bełchatowskiego oraz delegacje z partnerskich miast i powiatów. Partnerem IV FGPB była także Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, którą reprezentował insp. Karol Mielczarek – Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie wraz z Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz prelegentem - mł.asp. Markiem Rośniakiem – funkcjonariuszem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Policjant omówił zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa w Internecie oraz oszustw w obrocie gospodarczym dokonywanych za pomocą Internetu. Przedstawił „modus operandi” działania sprawców bazując na przykładach prowadzonych postępowań, gdzie ofiarami byli również właściciele firm. W swoim wystąpieniu omówił najczęstsze sposoby działania przestępców. Na przykładach z "życia wziętych" mundurowy opowiadał o wyłudzeniach towarów, usług oraz środków finansowych w działalności gospodarczej. Zwracał uwagę, że przestępcy często wykorzystują linki do płatności. Przestrzegał przed wyłudzeniami pieniędzy za pomocą portali społecznościowych i aukcyjnych. Opowiadał o tym jak oszuści sprawnie podszywają się pod kontrahentów poprzez wykorzystanie tożsamych lub zbliżonych adresów e-mail, mówił o sposobach przełamywania zabezpieczeń. Podkreślał też jak ważne jest szyfrowanie danych przy transakcjach płatniczych i wskazywał metody zabezpieczeń.

Wydarzenie to stworzyło także dobrą okazję na spotkanie osób zainteresowanych podjęciem służby w Policji. Chętni mogli uzyskać informację na temat wymogów jakie trzeba spełnić starając się o przyjęcie do służby w Policji, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego i jakie dokumenty należy złożyć ubiegając się o przyjęcie w szeregi służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo. Osoby zainteresowane były również informowane o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która daje łatwy sposób kontaktu z Policją i pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i zagrożeniach w okolicy.


 

Powrót na górę strony